IEKŠĒJIE BLOKI KRŪŠU KURVJA APVIDŪ VEICINA TO, KA CILVĒKS APSLĀPĒ SAVU „PAŠU GALVENO CILVĒCISKO BAGĀTĪBU – JŪtas".
KRŪŠU zonas SEGMENTS
Jūtas, emocijas un pasaules redzējums ietekmē fizisko ķermeni, veselību un labklājību. Ķermenis kā spogulis attēlo mūsu psihoemocionālo stāvokli. Austrijas psihologs Vilhelms Reihs, speciālists uz ķermeni orientētā terapijā, savā teorijā apgalvo, ka dažādi mūsu pārdzīvojumi var veidot muskuļu bruņas, kuru uzdevums ir aizturēt negatīvu pārdzīvojumu izpausmes.
Mūsu nodarbību mēs veltam krūšu zonas segmentam. Cilvēki, kuriem ir muskuļu bloki šajā ļoti būtiskajā segmentā, bieži sūdzas par sāpēm plecos, roku nespēku, smaguma sajūtu krūtīs, elpošanas problēmām – „gaisa trūkumu” un spiediena sajūtu krūtīs.
Krūšu kurvja apvidū formējas arī aizliegums uz KAISLĪBU. Ar šo vārdu Reihs apzīmē šādas dažādas jūtas kā:
skumjas
spēja aizrauties
spēja sapņot
mīlestība
greizsirdība
SIRDS CEĻŠ = DROSMES CEĻŠ
Vārds „drosme” cēlies no latīņu saknes „cor” (angļu valodā courage; latīņu valodā cor), kas apzīmē „sirds”, tāpēc būt drosmīgam nozīmē dzīvot no sirds.
Tas nozīmē dzīvot mīlestībā un uzticībā;
Tas nozīmē ļauties un būt spontāniem;
Tas nozīmē doties nezināmajā;
Tas nozīmē pamest pagātni un ļauties nākotnei.
ELPOŠANAS PRAKSE
CEĻŠ UZ DZIEDINĀŠANU
UZ ĶERMENI ORIENTĒTA TERAPIJA
DARBS AR NEIZPAUSTAJĀM EMOCIJĀM UN NOSACĪJUMU PROGRAMMĀM
meditācijas
Treniņa laikā mēs izmantosim labākās metodes un tehnikas muskuļu bloku atbrīvošanai krūškurvja segmentā:
Mēs elpojam visu dzīvi, nedomājot par to, kā tas notiek. Ja šo procesu padara apzinātu, pievieno elpošanai vingrinājumus, meditāciju un rūpes par sevi, tad var uzlabot gan savu fizisko, gan mentālo veselību.
Tā ir metode, kur darbs ar cilvēka psihi notiek caur ķermenisko kontaktu; metode, kurā tiek izmantotas bāzes tehnikas emociju atbrīvošanai caur elpošanu un kustībām.
Pareizi rīkoties ar savām emocijām mums traucē neskaitāmas bērnības pieredzes un liels skaits sabiedrības mītu, kas veicina to, ka mēs aizliedzam sev pārdzīvot un izteikt jūtas. Svarīgi atcerēties, ka cilvēka psihe ir sarežģīta sistēma un neizpaustās emocijas nekur neaiziet, tās paliek ar mums.
Meditācija ir sevis un savu domu novērošana. Tā ir apzināta domu pārdzīvošana, prasme nodalīt sevi no emocionālās sastāvdaļas un neidentificēt ar savām domām.
Mental Health, uz ķermeni orientēta terapeite, neo-reihiāniskās pulsācijas, Transesenses metodes mācekle un tagad arī asistente neo-reihiānisko pulsāciju, Transesenses un Primal terapiju treniņos pie pasaules līmeņa pasniedzējiem ar daudzgadēju pieredzi Aniša Dillon un Tarika Glubin. "Tantriskās Pulsācijas" Profesionāla savienotāja. 14 gadu pieredze terapijā, darbā ar sevi, meditācijā un metodiku izpētē.